Warsztatach z „Robotyki”

20160613_092711

13 czerwca uczniowie klas II a i II b  uczestniczyli w warsztatach z „Robotyki.” Z pomocą pracowników Miejskiej Biblioteki w Cieszynie: pani Beaty Parchańskiej  i pana Dawida Stańka dzieci składały pojazdy, a następnie przy pomocy zainstalowanych w laptopach programów wprawiały je w ruch, sterując nimi za pomocą klawiatury.

Inną atrakcją tych warsztatów  były ćwiczenia z wykorzystaniem iPodów. Dzięki specjalnej aplikacji zainstalowanej na tych urządzeniach uczniowie mogli, po umieszczeniu ich nad zdjęciami zwierząt, oglądać animację przedstawiającą  sposób poruszania się zwierzęcia w naturalnym środowisku

Zajęcia te były ciekawym doświadczeniem dla dzieci, które do tej pory nie miały styczności z elementami programowania. Udział w tych warsztatach dostarczył im wiele radości oraz pozwolił  zobaczyć możliwości wykorzystania komputera do sterowania maszynami. Ponadto uczestnicy tych warsztatów mogli  sprawdzić siebie w roli konstruktorów.  Można mieć nadzieję, że chociaż niektórzy z nich w przyszłości wykorzystają to co widzieli w swojej pracy i w tworzeniu własnych wynalazków.

Uczniowie i wychowawcy dziękują serdecznie Pani Beacie Gruszczyk – pracownicy biblioteki w Kończycach Małych oraz prowadzącym za możliwość uczestniczenia w  tych warsztatach.

Zapraszamy do galerii:  kliknij

A. Krajcarz i A. Migurska

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00