Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień pluszowego misia

„Jestem sobie mały miś, gruby miś,  znam się z dziećmi nie od dziś”-  śpiewa Miś Uszatek. I to prawda. Miś  to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku do dziś. 25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje święto.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono  w 2002 roku – dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. A dokładnie w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z  jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Zaprowadził  przerażone zwierzątko do Roosvelta, a ten  kazał je natychmiast uwolnić.  Świadek zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Grafika stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy Bear, za specjalnym pozwoleniem prezydenta. Dziś w języku angielskim TEDDY BEAR jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Uczniowie klas drugich postanowili uczcić Święto Pluszowego Misia. 25 listopada  przynieśli do szkoły swoich ulubieńców.  Razem z  dziewczynkami i chłopcami przybyły pluszaki  małe, duże,  białe, bure, kolorowe, milutkie, mięciutkie, z kokardkami, z łatkami,                                                        w spodenkach, w kubraczkach… Dla każdego drugoklasisty, jego miś  był najpiękniejszy.  Maskotki towarzyszyły dzieciom w nauce i zabawie, pozowały do pamiątkowych zdjęć, które możemy zobaczyć w galerii. Dzieci opisywały swoich ulubieńców,  portretowały misie i oglądały bajki z ich udziałem.

Nie wyobrażamy sobie życia bez pluszowego misia- mówiły dzieci. Misia można tulić, trzymać na kolanach, potarmosić za uszko… Jest kumplem do zabawy, towarzyszem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, który obroni przed nocnymi koszmarami i nigdy nas nie zdradzi.

Kochany MISIU  żyj sto lat!!!

Grażyna Szewczyk

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00