Podsumowanie programu „ Nie pal przy mnie proszę”

nie pal
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny realizowali program edukacyjny  w ramach profilaktyki antytytoniowej pod hasłem : „Nie pal przy mnie proszę”.
Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w pięciu zajęciach warsztatowych, których celem było: uporządkowanie i poszerzenie wiedzy na temat  zdrowia, kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie, wykształcenie u dzieci gotowości do radzenia sobie w sytuacjach, gdy ich zdrowie jest zagrożone oraz wykształcenie postawy obrony przed biernym paleniem.
Drugoklasiści i trzecioklasiści utrwalali zdobyte wcześniej wiadomości  i uczestniczyli w akcjach prowadzonych w szkole.

Podczas realizacji programu stosowano różne  metody aktywizujące. Dzieci pracowały w grupach i indywidualnie. Były chętne do działań. Na każdych zajęciach powstawały ciekawe  i oryginalne prace, które umieszczano w galerii prac na wystawkach klasowych. Wszyscy polubili sympatyczną wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im w warsztatach.
W ramach realizacji programu przygotowano gazetkę na temat szkodliwości palenia papierosów oraz wystawę wykonanych przez uczniów plakatów promujących program. Rodzice obejrzeli wystawy oraz mogli zapoznać się z materiałami w formie ulotek mówiących o nałogu palenia, szkodliwości nikotyny oraz chorobach płuc.
Finałem akcji był konkurs plastyczny pt. „ Każdy papieros niszczy twoje zdrowie” ogłoszony przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie.
W konkursie przyznano 5 równorzędnych nagród, a pozostałych uczestników, dzięki  hojności Rady Rodziców nagrodzono upominkami.
Laureatami konkursu zostali uczniowie klas pierwszych: Paulinka Oreł, Kamila Kowal, Wiktoria Wawrzyczek, Krzysztof Orszulik i Samuel Plinta.
Gratulujemy!!! Kolejna edycja programu już za rok!

szkolny koordynator programu Grażyna Szewczyk

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00