Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Znalezione obrazy dla zapytania narodowy program rozwoju czytelnictwa

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Dzięki przystąpieniu do programu Biblioteka Szkolna  wzbogaciła się o woluminy o łącznej wartości 10 000 zł. Zakup książek został skonsultowany z Gminną Biblioteką Publiczną, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, a także Samorządem Uczniowskim. Część wyżej wymienionej kwoty została przeznaczona na zakup lektur zgodnych z nową podstawą programową, reszta na literaturę dla dzieci i młodzieży, książki w języku angielskim, pomoce dla nauczycieli.

W ramach programu w naszej szkole odbywają się będą różnego rodzaju zajęcia, imprezy, konkursy, projekty związane z promowaniem czytelnictwa i książką. Przykładem mogą tu być spotkania z pisarzami, pracownikami innych bibliotek, Dzień Książki, pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników, konkursy pięknego czytania. Aby jeszcze bardziej zachęcić uczniów do czytania, umożliwiamy wypożyczanie książek na czas wakacji letnich.

 Rok szkolny 2016/2017

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Wychowanie przez czytanie

Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kończycach Małych

Rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Przerwa z książką

Pasowanie na czytelnika

Konkurs – zakładka do książki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00