NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Polska

W listopadzie uczniowie uczcili pamięć tych, którzy odeszli…

pamięć przeszłych pokoleń, którym zawdzięczamy wolną, niepodległą Polskę.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego reprezentowali naszą szkołę w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Złożyli hołd pod pomnikami: ofiar katyńskich, poległych w obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej oraz poległym w walkach I wojny światowej. Wzięli udział także w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny.

Obchody 11 listopada uczczono także w naszej szkole. Dzięki okazjonalnej gazetce każdy miał możliwość przypomnienia sobie lub zapoznania się z wydarzeniami historycznymi i postaciami, które przyczyniły się do odzyskania po 123 latach niepodległości.

Ponadto uczniowie klas 6 i 5 przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek część artystyczną uroczystości. Aktorzy przybliżyli zebranym historię naszego narodu – czasów, gdy Polska była pod zaborami i zniknęła z mapy świata. Przedstawienie uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klas 2 i szkolnego chóru.

Występem skłonili wszystkich do zastanowienia się nad pytaniami: po co uczymy się historii?, czy rozumiemy swoje obowiązki wobec ojczyzny? czym jest szacunek dla przeszłych pokoleń?

Zapraszamy do galerii: kliknij

Aleksandra Krajcarz

Grażyna Szewczyk

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00