Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3

międzyszkolny konkurs recytatorski22 marca przywitał nas deszczową pogodą, ale w sercach  dzieci przybyłych do naszej szkoły świeciło słońce, a na twarzach gościł uśmiech.  Jak co roku  w SP Kończyce Małe odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Zwierzęta i ich przygody w wierszach polskich autorów”. Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród naszych bliższych i dalszych sąsiadów były panie: Grażyna Szewczyk i Ewa Walica.

W konkursie wzięło udział 19 recytatorów z klas I-III z sześciu szkół: SP Kończyce Wielkie, SP Hażlach, SP Marklowice, SP Kaczyce, SP Zebrzydowice i SP Kończyce Małe.
Celem konkursu było: propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, upowszechnianie kultury języka, aktywizowanie miłośników zwierząt. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu zobowiązani byli do wykonania ilustracji do recytowanego wiersza. Obrazki stanowiły element dekoracji. Możemy je obejrzeć na pokonkursowej wystawie na parterze naszej szkoły.

W tym roku konkurs recytatorski dedykowany był osobom z autyzmem.  W ramach solidarności z osobami autystycznymi publiczność zgromadzona w sali trzymała w ręku niebieskie kwiaty. Wszystkich uczestników oceniało jury w składzie : p. Karolina Szczyrba,  p. Beata Foltyn i p. Wiesława Wąsowska biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

W oczekiwaniu na werdykt jury goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas 2ab. Serdecznie dziękujemy  za upieczenie pysznych ciast.

Kulminacyjnym punktem konkursu było ogłoszenie wyników konkursu. Oto laureaci:

 I miejsce – Paulina Tercka (SP Zebrzydowice)

 II miejsce – Oskar Augustyn (SP Marklowice)

 III miejsce – Maja Szewczyk (SP Kończyce Wielkie)

 

Wyróżnienia: Maja Budzińska (SP Kończyce Małe), Krzysztof Fojcik (SP Hażlach), Julia Tomica (SP Kończyce Wielkie), Gabriela Piekarczyk (SP Kończyce Małe) i Tomasz Karamara  (SP Kaczyce).

Po ogłoszeniu werdyktu zrobiono pamiątkowe zdjęcia i wręczono nagrody . Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki  sprezentowane przez Radę Rodziców i organizatorki, a laureaci nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Zebrzydowice p. Andrzeja Kondziołkę.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, aby przygotować uczniów do  konkursu składamy serdeczne podziękowania.

Galeria: kliknij

      Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

                                       Grażyna Szewczyk

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00