Jasełkowa łezka- humoreska

W ramach zajęć artystyczno- ruchowych, prowadzonych w ramach projektu unijnego „Zdrowa rybka, skoczna żabka”, dzieci z klas I-III przygotowały bożonarodzeniowy spektakl pod  tytułem „Jasełkowa łezka- humoreska” autorstwa pana Adama Szafrańca.
jasełka2014

Po wyborze scenariusza zostały przydzielone role. Najpierw odbywały się tzw. próby stolikowe. Uczniowie czytali scenariusz z podziałem na role. Po pamięciowym opanowaniu tekstu, mali aktorzy uczyli się poruszania na scenie, ćwiczyli dykcję i emisję głosu. Dzieci uczyły się też kolęd i prostych układów tanecznych. Następnie prowadzono próby w kostiumach, z rekwizytami,  z mikrofonami i na tle przygotowanej scenografii.

Kiedy wszystko było już przygotowane, 18 lutego zaprosiliśmy rodziców na premierowe przedstawienie. Następnego dnia spektakl zobaczyli uczniowie klas 1-3, a potem klas 4-6. Wszystkim nietypowe jasełka bardzo się podobały, bo większość dialogów  w tym przedstawieniu została okraszona odrobiną humoru. Zabawne sceny stanowiły swego rodzaju ozdobniki i podkreślały  dziecięcy charakter przedstawienia.

Spektakl pt. „Jasełkowa łezka- humoreska”  obejrzały także panie z Domu Pomocy Społecznej w Kończycach Małych. Dzieci przygotowały dla nich na zajęciach drobne upominki w postaci gwiazdek i torebeczek z orgiami. Jasełka oraz prezenty bardzo im się podobały. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości. Upłynęło w miłej atmosferze.

Po każdym spektaklu dzieci otrzymały zasłużone brawa,  bo przygotowanie jasełek wymagało od nich wielostronnej aktywności. Inscenizacja dała im również możliwość kształtowania świadomej dyscypliny, poczucia odpowiedzialności zbiorowej i indywidualnej, więzi koleżeńskiej.

Obok dzieci z inicjatywą, pewnych siebie, przebojowych, w zajęciach uczestniczą również uczniowie nieśmiali, małomówni, z drobnymi wadami wymowy. Wykorzystanie walorów inscenizacji było środkiem do obudzenia  w nich wiary we własne siły. Czterokrotne wystawienie sztuki na forum szkoły dało każdemu dziecku satysfakcję oraz poczucie sukcesu.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie do szkoły  i obejrzenie naszego spektaklu.

Rodzicom w sposób szczególny dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kostiumów dla dzieci. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prób  i przedstawień zamieszczonych na stronie internetowej naszej szkoły.

Pierwsza próba z mikrofonem

Jasełkowa łezka- humoreska

 

Grażyna Szewczyk

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00