I Międzyszkolnego Konkursu „Językowe potyczki”

potyczki29 marca w naszej szkole gościli uczestnicy I Międzyszkolnego Konkursu „Językowe potyczki”. Na zaproszenie organizatorów – Pani Natalii Kopel i Pana Artura Kukli odpowiedziały szkoły z Marklowic Górnych, Kaczyc i Hażlacha.
Zmagania konkursowe podzielono na dwa etapy. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy z języka polskiego i angielskiego. Na tym etapie najlepiej poradziła sobie drużyna z Kończyc Małych (92p.), kolejne miejsce zajęły Marklowice Górne (90,5p.), Kaczyce (89p.) i Hażlach (86p.).
Po krótkiej przerwie uczniowie przedstawili przygotowane wcześniej prezentacje poświęcone „Opowieściom z Narnii” i ich autorowi. Wszystkie wystąpienia były oryginalne, zawierały wiele ciekawostek i pozwoliły zgromadzonym na nowo odkryć książkę C.S. Lewisa.
Komisja konkursowa w składzie: Pani Karolina Szczyrba – przewodnicząca, Pani Dorota Kukla i Pani Ewa Chojnacka oceniła przygotowane prezentacje. W tej części najwyżej oceniono drużynę z Kończyc Małych (155p.), a dalej uplasowały się Kaczyce (151p.), Hażlach (150p.) i Marklowice Górne (134p.).
Po podsumowaniu punktów zdobytych w dwóch częściach ogłoszono wyniki.
Zwyciężyli gospodarze – drużyna z Kończyc Małych (Julia Hanus, Małgorzata Wawrzyczek, Szymon Chowaniak), drugie miejsce zajęła reprezentacja Kaczyc, a na trzecim stopniu podium znaleźli się uczniowie z Hażlacha. Wyróżnienie otrzymali uczestnicy zmagań z Marklowic Górnych. Wszystkim uczniom gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy nauczycielom – opiekunom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do udziału w konkursie, Komisji konkursowej za trud oceny uczniów, a Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za pomoc w ufundowaniu nagród!

Galeria: kliknij

Organizatorzy – Natalia Kopel, Artur Kukla

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00