Dzień Sportu

dzien sportu16 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie wszystkich klas przybyli do szkoły w strojach sportowych i w nastrojach przepełnionych radością i chęcią zdrowej sportowej rywalizacji.

Święto sportu otworzyła Pani Dyrektor zagrzewając wszystkich do walki. Nauczycielka wychowania fizycznego, Pani Jadwiga Wanat, przypomniała zasady fair play i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Jak co roku, wszystkie konkurencje rozgrywane były „ Aczki na Beczki” tzn. w poszczególnych konkurencjach sprawnościowych rywalizowali uczniowie klas a na b.

Mierzono swoje siły w następujących konkurencjach: rzuty do kosza, strzały do bramki, skoki dodawane, przeciąganie liny, gry w „ dwa ognie” i piłkę nożną. Całość dopełnił emocjonujący bieg sztafetowy.

Ale był to tylko początek potyczek…

bowiem w sobotę, 18 czerwca, sportowe zmagania przeniosły się na teren OSP Kończyce Małe, gdzie odbył się Piknik rodzinny. Tym razem Aczki i Beczki wspierani byli przez rodziców, rodzeństwo i dziadków. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe stacje : rzut ringiem do celu, podbijanie piłki, rzuty piłeczkami palantowymi do koszy, strącanie pachołków oraz rzuty do tarczy (materac).

Zdobywane, w pocie czoła, punkty były skrupulatne liczone i podsumowywane. Gratulacje dla Beczek – tegorocznych zwycięzców, Aczkom dziękujemy na podjętą sportową walkę i zapał.

Na pikniku nie zabrakło również innych atrakcji. Pojawiła się Iza – kucyk Eli, który to dzielnie na swoim grzbiecie przewoził małych dżokejów. Zgłodniali mogli posilić się i ugasić pragnienie w bufecie, skosztować grillowanych mięs. Było również ognisko, na którym można było samodzielnie usmażyć sobie kiełbaskę.

Dzień sprzyjał integracji, wszystkich zbliżył do siebie, dostarczył argumentów do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie w organizację obu imprez.

Galeria: dzień sportu piknik rodzinny

Dziel się:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00