Cyfrowa Szkoła

cyfra

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła”, realizowany w naszej szkole w okresie od października 2012 r. do dnia 31 sierpnia 2013 r. Dzięki  przystąpieniu  do tego programu otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, m.in.: tablicy interaktywnej, laptopów przenośnych, projektora multimedialnego, ekranu projekcyjnego, wizualizera, drukarek, skanera, szafki na laptopy z funkcją ładowania baterii.

Program   „Cyfrowa szkoła” jest przedsięwzięciem pilotażowym poprzedzający wieloletni program rządowy w sprawie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Opiera się na założeniu, że jednym z podstawowych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym, oraz że rozwój kompetencji uczniów powinien dokonywać się w szkole poprzez działania kompetentnych nauczycieli, świadomych korzyści edukacyjnych z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

PROJEKTY EDUKACYJNE WYKONANE W RAMACH PROGRAMU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Kontakt:

ul. Jagiellońska 56
43 – 410 Kończyce Małe
Tel./fax: 0-32 4693465
szkolapodstawowa@konczyce.pl

dyrektor: Joanna Hanzel
wicedyrektor: Aleksandra Krajcarz
sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00